Úvod / Trezory - Všetko o trezoroch

Odporučte túto stránku svojim známym!

Zdieľať na Facebooku Poslať emailom Vytlačiť stránku

Všetko o trezoroch

Trezory chránia majetok 24 hodín denne pred krádežami a nedovolenou manipuláciou.

SHERLOCK ponúka najširšiu ponuku certifikovaných trezorov na slovenskom trhu za primerané ceny. Spĺňajú požadované kritéria bezpečnosti podľa toho, o aký druh cenného obsahu ide - finančná hotovosť, šperky, dátové nosiče, zbrane a podobne.

Čo nájdete na tejto stránke:

Otázky, ktoré by ste si mali položiť pred výberom svojho trezoru:

Ako má byť trezor bezpečný?
- v závislosti od bezpečnostnej triedy trezora má schopnosť zabrániť násilnému vlámaniu

Viac informácií

Čo bude v trezore uskladnené?
- peniaze, cennosti, rodinné šperky, dokumenty a doklady, dátové nosiče alebo zbrane

Viac informácií

Kde bude umiestnený?
- zabudovaný v stene alebo podlahe alebo ako súčasť nábytku

Viac informácií

Aké iné parametre má trezor spĺňať?
- ohňovzdornosť, kapacita, váha, vonkajšie rozmery, typ uzamykania

Viac informácií

Objednajte si nezáväzne už dnes!

Vyberte si ten najvhodnejší trezor v našom e-shope, vytvorte nezáväznú objednávku a náš predajca Vás bude kontaktovať.

Prejsť do e-shopu

Ako má byť trezor zabezpečený?

Mieru zabezpečenia trezorov a ich schopnosť zabrániť násilnému vlámaniu dokladuje certifikát o ich zaradení do bezpečnostnej triedy.
Výber bezpečnostnej triedy trezoru je vhodné vyberať podľa hodnoty obsahu, ktorý zákazník plánuje uschovávať. Podľa tejto hodnoty a voľby triedy bezpečnosti by sa mal obsah trezoru adekvátne poistiť.

Doporučená bezpečnostná trieda trezoru podľa hodnoty poisteného majetku v trezore

Trezor s certifikátom

Bezpečnostná trieda cca. poistná suma
0. bezpečnostná trieda 9 958 €
1. bezpečnostná trieda 16 596 €
Bezpečnostná trieda cca. poistná suma
2. bezpečnostná trieda 39 832 €
3. bezpečnostná trieda 132 775 €

Bezpečnostná schránka bez certifikátu

V prípade, že úložná skriňa nemá certifikát, ide o tzv. bezpečnostnú schránku a nie trezor. Bezpečnostná schránka slúži na uskladnenie menšej hotovosti, pokladničných blokov alebo rôznych dokumentov. Výhodou aj nevýhodou je jej veľkosť a možnosť nenáročnej manipulácie a prenosu. Zabezpečenie proti krádeži je však v porovnaní s trezorom minimálne.

Čo bude v trezore uskladnené?

Cennosti a peniaze

Cennosti a peniaze sú často iba malých rozmerov. Na ich bezpečnú úschovu je najvhodnejší malý trezor - nábytkový alebo stenový.

Nábytkový trezor je svojím nenápadným vzhľadom ideálny do akéhokoľvek priestoru. Ukryť miesto zabudovania pred cudzími osobami sa dá vďaka stenovému trezoru.

Trezory pre cennosti a peniaze

Dokumenty

Trezory na dokumenty poskytujú dokonalé bezpečie uloženým materiálom. Ukladací priestor trezorov je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám - napr. veľkosť priečinkov pre radenie šanónov.

Pri uskladňovaní dokumentov sa odporúča výber trezoru s protipožiarnym prevedením.

Trezory na dokumenty

Dátové nosiče

Dátové trezory sú antistatické a ochránia pamäťové médiá ako napr. CD, DVD alebo USB zariadenia pred krádežou a požiarom. Odolnosť voči ohňu je garantovaná 120 minút.

Výhodou trezorov je ich variabilita - vnútorné vybavenie a usporiadanie priečinkov je možné špecifikovať pri objednávke.

Dátové trezory

Zbrane

Zbraňové trezory pre bezpečnú úschovu strelných zbraní a streliva zaručujú ochranu pred odcudzením a neoprávneným použitím.

Výhodou je špecificky navrhnutý mechanizmus uzatvárania s použitím certifikovaného kľúčového zámku, vďaka ktorým obsah trezora nepredstavuje pre okolie žiadne riziko.

Zbraňové trezory

Kde bude umiestnený?

Súčasť nábytku

Vďaka nenáročnej inštalácii je nábytkový trezor vhodný do všetkých interiérov samostatne alebo ako súčasť nábytku. Primárnou funkciou trezoru je ochrana proti vypáčeniu. Nábytkové trezory je potrebné ukotviť k podlahe alebo ku stene.

Nábytkové trezory

V stene

Stenové trezory sú vhodné hlavne v prípade potreby utajenia miesta umiestnenia trezoru, a ukrytia zabezpečovacích zariadení tak, aby nezasahovali do architektonickej kompozície interiéru. Výhodou je fixné zamurovanie do steny.

Stenový trezor je ideálny pre podnikateľské subjekty a firmy,
ktoré pracujú s peniazmi.
Ak sa trezor neotvára pri každom vklade hotovosti, ide o tzv. vhadzový stenový trezor.

Stenové trezory

V podlahe

Podlahové trezory sú vhodné hlavne v prípade potreby utajenia miesta umiestnenia trezoru. Sú určené na zabudovanie do podlahy.

Výhodou podlahového trezoru je jeho pevné osadenie, ktoré efektívne zabraňuje vypáčeniu. Trezor zabudovaný do podlahy je však náročnejší na inštaláciu a starostlivosť.

Podlahové trezory

Aké iné parametre má trezor spĺňať?

Ohňovzdornosť

Ohňovzdorný trezor dokáže spoľahlivo ochrániť cenné dokumenty alebo rôzne dátové nosiče pred požiarom a nebezpečnými sprievodnými javmi požiaru - dymom a vysokou teplotou.

Váha

Výber trezoru je nutné prispôsobiť možnostiam a obmedzeniam priestoru, kde má byť inštalovaný. Celková nosnosť musí byť prispôsobená statike budovy.

Kapacita

Pri voľbe trezoru je potrebné zohľadniť aj jeho kapacitu v závislosti od plánovaného množstva uskladnených cenností či dokumentov. Jednotlivé trezory sa líšia v možnostiach umiestnenia priečinkov, vnútorných skriniek, radenia šanónov a pod.

Vonkajšie rozmery

Rozmery trezoru musia byť v súlade s vyčleneným priestorom v interiéri. Dôležité je zvážiť, či je hrúbka okolitých stien pre trezor postačujúca, najmä pri inštalácii stenových trezorov.

Uzamykanie

Každý trezor je vybavený uzamykacím systémom s možnosťou objednávky ďalšieho uzamykania. Vyberať sa dá z nasledujúcich 4 typov:

Kľúč
- vhodný pre trezory s prístupom malého počtu osôb (napr. v prípade, že ho používa iba jediná osoba)

Mechanický kódový zámok
- slúži na zvýšenie ochrany trezoru pred neoprávneným násilným otvorením

Kombinácia kľúča a kódu
- slúži na zvýšenie bezpečnosti uložených predmetov, vhodné pre využívanie viacerými osobami

Elektronický kód
- vhodné pre využívanie viacerými osobami; eliminuje stratu kľúčov

Mám záujem o nezáväzné
poradenstvo!

Napíšte nám a náš pracovník vás bude kontaktovať!

Najčastejšie chyby pri výbere a servise trezorov

Pozor, môžete ušetriť

Najviac ušetríte práve vtedy, ak si nevyberiete podozrivo lacný trezor. Vyhnete sa odcudzeniu obsahu trezoru. Na trhu je veľa lacných napodobnenín trezorov, ktoré nedokážu svojou konštrukciou zabezpečiť odolnosť voči násilnému prekonaniu. Nechajte si poradiť odborníkom, aký trezor je pre vás optimálny.

Riziká pri umiestnení trezoru

Ak sa trezor nainštaluje do nevyhovujúcich priestorov (napr. vysokou vlhkosťou), môže sa poškodiť trezor, uzamykanie, aj obsah trezoru. Ak sa trezor neukotví, nesprávne namontuje napr. do stien s nedostatočnou hrúbkou, hrozí riziko odcudzenia trezoru.

Nesprávny výber typu trezoru

Pri kúpe trezoru treba dopredu vedieť, na čo ho potrebujeme - v domácnosti fotografie, listy vlastníctva, doklady, peniaze, šperky, vo firmách peniaze, firemné dokumenty, akcie, zmluvy, počítačové dáta a pod. Nesprávnou voľbou sa môže uložený obsah znehodnotiť.

Pozor na výber bezpečnostnej triedy

Ak si zákazník uloží do trezoru vyššiu čiastku ako je suma poistného krytia podľa bezpečnostnej triedy trezoru, v prípade krádeže mu hrozí riziko nevyplatenia poistnej sumy.

Bezpečný trezor nemusí byť len veľký a pre firmu

Trezor nemusí byť len obrovská skriňa, môže to byť aj malá, úložná, elegantná skrinka, vysoko bezpečná a funkčná, využiteľná nielen vo firme, ale aj v domácnosti na uschovanie rodinných šperkov, dokumentov a dokladov.

Pozor na servis trezorov

Pred kúpou trezoru si overte, akým spôsobom a v akom rozsahu poskytuje certifikovaný predajca služby ako dovoz, ukotvenie, otváranie, opravy trezorov, montáž a prekódovanie zámkov, výrobu kľúčov, záručný, pozáručný a havarijný servis. Bez odborného servisu môže byť váš trezor nefunkčný.

Čo hovoria odborníci

"V ponuke sú najlepšie produkty trezorovej techniky"

"Trezory sú skúšané podľa normy STN EN 1143-1 a certifikátovov NBÚ SR. Pri obstarávaní je nutné vedieť čo v ňom chceme uchovávať (hotovosť, cenné papiere, elektronické dáta, atď). Naši školení a preverení pracovníci Vás radi obslúžia v našej predajni."

Martin Kuril
odborník na trezory

"Dlhoročné skúsenosti v oblasti servisu trezorov"

"Dlhodobo zabezpečujeme autorizovaný záručný a pozáručný servis nielen nami predávaných trezorov. Núdzové otváranie trezorov po strate kľúčov, kódov a iné servisné úkony podľa požiadaviek zákazníka. Vykonávame preventívny periodický servis zabezpečujúci vyššiu spoľahlivosť a bezpečnosť trezorovej techniky, ale aj zaškolenie používateľa."

Rastislav Koza
odborník na trezory

Branislav Štefka

"Vždy žiadajte od výrobcu certifikát bezpečnostnej triedy"

"Výber bezpečnostnej triedy trezoru je vhodné vyberať podľa toho, o aký druh cenného obsahu ide. SHERLOCK ponúka najširšiu ponuku certifikovaných trezorov na slovenskom trhu za primerné ceny. V našej ponuke nájdete trezory špičkovej kvality. Trezory sú výsledkom spolupráce širokého tímu špičkových odborníkov"
Branislav Štefka
manažér predaja distribútorom

Objednajte si nezáväzne už dnes!

Vyberte si ten najvhodnejší trezor v našom e-shope, vytvorte nezáväznú objednávku a náš predajca Vás bude kontaktovať.

Prejsť do e-shopu

Prečo si vybrať trezory od firmy SHERLOCK?

SHERLOCK má najširšiu ponuku certifikovaných trezoroch na slovenskom trhu. Poskytuje bezplatné odborné poradenstvo a obhliadku u vás zdarma. Samozrejmosťou sú služby ako dovoz, ukotvenie, otváranie, opravy trezorov, montáž a prekódovanie zámkov, výroba kľúčov, záručný, pozáručný a havarijný servis. Veľké množstvo trezorov je ihneď k odberu na sklade, takisto ponúkame atypické trezory vyrábané na mieru zákazníka.

SHERLOCK je slovenská firma s dlhoročnou tradíciou a množstvom skúseností, ktoré denne využíva v prospech zákazníkov.

Referencie

Spoločnosť SHERLOCK za čas svojho pôsobenia dodala trezory do tisícok domácností a firiem, medzi ktorými nechýbajú banky, hotely alebo mobilní operátori.

Žiaľ, nie je možné menovať konkrétne firmy, nakoľko ide o veľmi citlivú a tajnú informáciu. V našej spoločnosti si súkromie zákazníka vážime a bezpečnosť jeho majetku je na prvom mieste.

Upozornenie

Denne je na Slovensku vykradnutých niekoľko bytov a organizácií práve z dôvodu nedostatočného zabezpečenia.
Ochráňte svoj majetok už dnes! Požiadajte o radu nášho odborníka na trezory.


Mám záujem o nezáväzné poradenstvo!

Napíšte nám a náš pracovník vás bude kontaktovať!